Haber /Duyuru

Mersin Büyükşehir Personelinden Örnek Davranış

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nde görev yapan temizlik personeli Ali Kılıç, örnek bir davranış sergiledi. Kılıç, Mezitli ilçesi sınırlarında temizlik yaparken yerde bulduğu cüzdanı kısa sürede sahibine teslim etti.

Bulunan kıymetli eşyalar kısa sürede sahiplerine ulaştırılıyor

Büyükşehir’de görev yapan temizlik personelleri, kenti özenle temizledikleri gibi duyarlılıklarıyla da vatandaşlara güven veriyor. 8 yıldır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan temizlik personeli Ali Kılıç, Mezitli ilçesi Vatan Caddesi’ni süpürürken yerde cüzdan bulduğunu anlattı. Kılıç, birim amirini arayıp olayı bildirerek, cüzdanda bulduğu telefon numarasından cüzdanın sahibi Hasan Çelik’e ulaştı. Yaklaşık 2 saat içinde cüzdanına kavuşan Hasan Çelik, 1 ay sonra bebeği olacağını ve eşinin sağlık giderleri için paraya çok ihtiyacı olduğunu anlattı. 

“Kendisi mutlu oldu, onu mutlu ettiğimiz için biz de mutlu olduk”

Ali Kılıç, cüzdanı bulma anını anlatırken, “Mezitli bölgesinde, GMK bulvarında çalışıyorum. Temizlik işi yapıyorum. Sabah saat 8.30-9.00 civarında Vatan Caddesi’ni biraz geçince Gediz Petrol’ün karşısında baktım yerde bir cüzdan var. Cüzdanı aldım, amirimi aradım. Makine İkmal’de müdürümüz cüzdanın sahibine ulaştı. Daha önce de böyle kıymetli eşyalar bulduk. Polise, vatandaşa teslim ettim” dedi. Cüzdanın sahibi Hasan Çelik’in çok mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Kılıç, “Belki de bir aylığıdır. Kendisi mutlu oldu, onu mutlu ettiğimiz için biz de mutlu olduk” ifadelerine yer verdi.

“Bu zamanda böyle insanlar bulmak çok zor”

Mezitli’de elektrik ve su faturasını yatırmaya gittiğinde cüzdanını kaybettiğini söyleyen Hasan Çelik, “O güzergâhta temizlik işlerinde çalışan arkadaşlar bulmuş. Allah razı olsun kendilerinden, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Paraya da ihtiyacım vardı. Eşim hamilehastanede yatıyor, çocuğumuz gelmek üzere. Aşağı yukarı 3 bin lira para vardı. Şu anda da sağlık giderleri için çok ihtiyacımız vardı” dedi.

Cüzdanı kaybettiğini anladığında çok üzülüp paniklediğini anlatan Çelik, “Bayağı bir aradım, sitenin altını üstüne getirdim, düşürebileceğim yerlere baktım. Sonra cüzdan içerisinde bir telefon numarası bulmuşlar. Çalıştığım iş yerinin patronu aracılığıyla ulaştılar. Bu zamanda böyle insanlar bulmak çok zor. Arkadaşlar hem temizlik işlerini güzel yapıyorlar hem de böyle buldukları emanetleri yerine teslim ederek bizleri gururlandırıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.